خبرهای ویژه

rahbari
» در باره ما

تاریخ انتشار : 1397/05/09 - 19:00

 کد خبر: 6
 2681 بازدید
 دیدگاه‌ها برای در باره ما بسته هستند

در باره ما

بسم رب الشهدا

دیدگاه حضرت امام خمینی رحمت الله علیه، نسبت به نقش و حضور زن :

اگر زنان مسلمان ما نبودند میدان های جنگ ما اینطور با شجاعت و شهامت و ایثار رزمندگان و جوانان آمیخته نمی شد. اگر مادران شجاع و همسران فداکار و پرگذشته نبودند فرزندان و شوهران نمی توانستند به کارهای دشوار تن بدهند. زنان سهم مهمی را در سازندگی کشور بر عهده دارند.

ملتی که بانوانش در صف مقدم برای پیشبرد مقاصد اسلامی هست آسیب نخواهد دید و ملتی که بانوانش در میدانهای جنگ با ابرقدرتها و با مواجه شدن با قوای شیطانی، قبل از مردها در این میدان ها حاضر شده اند، پیروز خواهند شد. قدرت شما زنان قدرت الهی است. برای شکوفایی استعدادهای زنان جامعه اسلامی، در درجه اول می بایستی فرهنگ اصیل اسلامی گسترش یابد که در این صورت بطور طبیعی زنان نیز از این موهبت برخوردار خواهند شد و در مرحله بعد ایجاد سازمانهای ویژه زنان است تا بتوان جوانب گوناگون حقوق و مسائل و مشکلات زنان را بررسی و رسیدگی کرد. از نظر اسلام زن مبدأ همه سعادت ها می باشد.

امام خامنه ای :

این لشکر از فرشتگان، که از جان مقدس خویش در راه اسلام مایه گذاردند؛ قدم در میدان عمل نهادند و در نقش معماران ایران جدید ظاهر شدند.

با عنایت خداوند متعال و بر اســاس تاکیدات مقام معظم رهبری امام خامنه ای مدظله العالی مبنی بر زنده نگهداشتن یاد گرامی شهیدان ، ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار ، جهاد ، شهادت و ارائه الگوی جدید از «زن» با شاخصه ی «زنِ نه شرقی، نه غربی» و معرفی قهرمانان این عرصه بر آن شدیم تا با نهایت توان ، با تأسّی از الگوهای عملی در اسلام بالاخص حضرت زهرا علیه االسلام جهاد بزرگ زن ایرانی مسلمان را به دنیا بنمایانیم.

در راستای نیل به اهداف فوق ، سایت اصل اول لشکر فرشتگان در سال ۱۳۹۶ راه اندازی شد و به ارائه مطالب در بخش های مختلف و مرتبط زیر می پردازد :

۱. زنان شهیده در صدر اسلام : ارائه اطلاعات زنان شهیده در صدر اسلام شامل زندگینامه محل و نحوه شهادت شهدا می باشد .

۲. زنان شهیده در سطح بین المللی : ارائه اطلاعات زنان شهیده در سطح بین الملل شامل زندگینامه ، محل و نحوه شهادت و تصاویر شهدا می باشد ،

۳. زنان شهیده در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی : ارائه اطلاعات ۷۰۰۰ زن شهیده در دفاع مقدس و انقلاب شامل زندگینامه محل و نحوه شهادت و وصیتنامه و خاطرات و دست نوشته و تصاویر شهدا می باشد ،

۴. جایگاه زن در اسلام : که به بررسی الگوی اسلامی زن و جایگاه شناسی زن میپردازد ،

۵. بخش زنان مجاهد در طول تاریخ : شامل معرفی و بیان مجاهدت های زنان مسلمان از صدر اسلام تا کنون میباشد .

۶. نقش زن در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی : این بخش به فعالیت بانوان در ابعاد مختلف از جمله : درمان ، رزمی ، تهیه غذا ،جهاد مالی و … و همچنین ذکر خاطرات در این زمینه میپردازد.

۷. نقش زن در تعلیم و تربیت : این بخش به بررسی فعالیت بانوان در اجتماع ، اشتغال مادران ، نقش مادر در تربیت دینی فرزندان و تاثیر حالات روحی مادر بر تربیت فرزندان و .. می پردازد .

۸. زن گفتگو و معرفی : این بخش به معرفی زن و ابعاد مختلف روحی و عظمت زن میپردازد .

۹. یک فنجان کتاب : این بخش به معرفی و انتشار کتاب در حوزه بانوان میپردازد .

۱۰. سخنرانی : این بخش به انتشار سخنرانی علما در زمینه نقش زنان و ارائه الگوی فاطمی و …میپردازد.

۱۱. تصاویر : در این بخش تصاویر مختلف با موضوعاتی چون طبیعت ، زن ،مقاومت و جهاد به مخاطبین ارائه می دهد .

دیدگاه بسته شده است.