خبرهای ویژه

rahbari
» اخبار » «حجاب» جمعیت زنان مسلمان در انگلیس را دوبرابر کرد

تاریخ انتشار : 1398/06/08 - 16:52

 کد خبر: 14495
 1620 بازدید

«حجاب» جمعیت زنان مسلمان در انگلیس را دوبرابر کرد

دولت انگلیس با تمام رسانه‌هایش سعی در جلوگیری از افزایش جمعیت مسلمانان دارد، درحالی که اسلام با سرعت بسیار بالایی مخصوصاً به خاطر تز «حجاب» در حال فتح انگلیس است!

 

اسلام سریعترین دین در حال رشد در انگلیس است؛ میزان جمعیت مسلمانان در این کشور سالانه افزایش پیدا می‌کند؛ علاقه به اسلام در انگلیس نسبت به ادیان دیگر در حال افزایش است. نکته‌ی قابل توجه این‌ است که بیشتر مسلمان شده‌ها را زنان تشکیل می دهند؛ برخلاف سیاست‌های ضداسلامی دولت انگلیس، زنان این کشور نسبت به آموزه‌های اسلامی اشتیاق پیدا می‌کنند.
براساس بررسی های مفصلی که دفتر آمار ملی انگلیس در سال ۲۰۱۸ انجام داده است، شمار مسلمانان در برخی از مناطق لندن به حدود نیمی از جمعیت آن مناطق می‌رسد و در صورت تداوم روند افزایش شمار مسلمانان، در ۱۰ سال آتی در این مناطق به اکثریت تبدیل خواهند شد.
شمار مسلمانان انگلیس در سال ۱۹۹۱ میلادی، کمتر از یک میلیون نفر (۹۵۰ هزار نفر) برآورد شد که تنها ۱.۹ درصد از کل جمعیت این کشور را شامل می شد؛ تنها یک دهه پس از این تاریخ، شمار مسلمانان به یک میلیون و ۵۴۶هزار و ۶۲۶ نفر یعنی ۳ درصد از کل جمعیت این کشور رسید و با فرا رسیدن سال ۲۰۱۱، این تعداد در انگلیس و ولز به ۲ میلیون و ۶۰۰هزار نفر یعنی ۴.۸ درصد از کل جمعیت شهروندان رسید.
آمار و ارقامی که در سال ۲۰۱۴ منتشر شده است، تداوم افزایش شمار مسلمانان را نشان داده که این تعداد در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۳ میلیون و ۴۶۶هزار و ۷۰ نفر در انگلیس و ولز یعنی ۵.۴ درصد رسیده است. این تعداد در سال ۲۰۱۸ میلادی افزایش پیدا کرده و به ۶ درصد جمعیت این کشور افزوده شده است.

 

نیمی از مسلمانان انگلیس و ولز در خارج متولد شده اند. این در حالی است که نسبت مسلمانان کمتراز رده سنی ۱۰ سال، بیشتر از دیگر گروههای سنی است؛ امری که از افزایش تعداد آنها در نسل های آتی حکایت دارد. آمارها حاکی از آن است که در سال ۲۰۵۰ تعداد مسلمانان انگلیس به ۱۷ درصد جمعیت کشور انگلیس برسد.
نیمی از جمعیت مسلمان کشور انگلیس را زنان تشکیل می‌دهند؛ به گزارش خبرگزاری تلگراف، نرخ رشد جمعیت زنان مسلمان دو برابر مردان است؛ زنان این کشور نسبت به مردان، اشتیاق فراوانی برای مطالعه در مورد اسلام دارند.
بسیاری از زنان مسلمان انگلیسی در مصاحبه با رسانه‌های این کشور علت مسلمان شدن خود را “امنیت” بیان می‌کنند؛ زنان مسلمان اظهار می‌دارند زمانی که حجاب برسر دارند نسبت به خشونت‌های جنسی و بی‌اخلاقی‌ها درامان هستند؛ آنان حجاب را ممانعتی برای متعرضین می‌دانند که از تعرض مصون بمانند.

 

 

در این کشور دموکرات، ۶۰ درصد زنان ۱۸ تا ۲۶ سال مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند؛ ۶۵ درصد زنان مسلمان بخاطر حجاب به اسلام علاقه‌مند شدند؛ آن‌ها حجاب را برای خود یک نوع “سپر محافظتی” در مقابل این بی‌اخلاقی‌ها می‌دانند.
برخلاف سیاست‌های دولت انگلیس نسبت به اسلام، جمعیت فراوانی از جوانان دراین کشور به اسلام روی‌می‌آورند؛ به گزارش مرکز آماری “بیو” در سال ۲۰۷۵ ، اسلام به پرجمعیت‌ترین دین دنیا تبدیل خواهد شد.

 

منبع :  فارس


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار
ارسال دیدگاه