خبرهای ویژه

rahbari
» اخبار » ام المقاومه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ - ۲۲:۴۱

 کد خبر: 706
 171 بازدید

ام المقاومه

«ام المقاومه»، «أم حزب الله»، «أم عماد» از القابی بود که به مادر فداکار شهیدان مغنیه داده شده بود.

«آمنه سلامه» مادر شهیدان فواد، جهاد و عماد مغنیه و مادر بزرگ جهاد مغنیه ۱۶ مهرماه ۹۷ مصادف با ۸ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست. پدر شهیدان مغنیه نیز آذرماه سال گذشته به دیار باقی شتافت.
«ام المقاومه»، «أم حزب الله»، «أم عماد» از القابی بود که به این مادر فداکار داده شده بود.
خبر درگذشت این مادر که تنها مادر شهیدان مغنیه نبود، بلکه مادران تمام حزب اللهی‌ها بود، خبر تلخی بود که چهره معروف و جهانی مقاومت سردار قاسم سلیمانی در پی درگذشت ایشان پیام تسلیتی صادر کرد.
در پیام سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس آمده است: آن مادر بزرگوار، منبع فیض و رحمت الهی بود. از آن مادر باید به عنوان «مادر حزب الله» یاد کرد. او یک زن اسطوره‌ای بود که از اسلام، لبنان و مقاومت دفاع کرد و رعب و وحشت را بر صفوف صهیونیست‌ها حاکم ساخت. مادر شهید عماد مغنیه، خود، خانواده اش و فرزندانش را فدای اسلام، لبنان و مقاومت کرد. او تنها مادر عماد و برادرانش نبود، او مادر تمام شهدای لبنان بود. این مادر بزرگوار روزی در دفاع از مقاومت سست نشد.
سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان نیز در مراسمی که به مناسبت درگذشت مادر مقاومت برگزار شد، گفت: مادر عماد مغنیه نقش اساسی در بسیاری از چارچوبهای مقاومت را ایفا می کرد. دستاورد مهم مادر عماد مغنیه پرورش انسان‌های باایمان و مجاهد بود؛ مادر عماد مغنیه تمام فرزندانش را در راه مقاومت فدا و آنان را یکی پس از دیگری تشییع کرد؛ او الگوی یک زن باایمان و شکیبا بود. ام المقاومه به حزب الله و مقاومت یک فرمانده استثنایی که شهید حاج عماد مغنیه است را تقدیم کرد، او از اکثر خانه های شهدا در منابتهای مختلف دیدن کرده بود، او دوشا دوش ما درگیر نبرد معنوی، روانی و تبلیغاتی با دشمن بود، مادر عماد مغنیه سمبلی از سمبلهای مقاومت، جهاد، پایداری و پیروزیهای ما بود.

منبع :
۱.فارس

۲.خبرگزاری دفاع مقدس


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اخبار
ارسال دیدگاه